PŘEDMĚT A6M33BEZ

Forma výuky, způsob ověřování a hodnocení znalostí, podmínky získání zápočtu, forma zkoušky

Předmět není teoretický, naopak praktický, výklad vyučujícího je doplněn příklady z praxe biomedicínského inženýra na technických a řídicích postech v nemocnici (IKEM).

Dvouhodinová každotýdenní výuka má formu prolínání přednášky a cvičení, na nichž studenti budou mít možnost pokládat otázky nebo předkládat vlastní řešení problémů. Proto je kladen důraz na přítomnost studentů na vyučování, na dobrou docházkovou kázeň. Podmínkou zápočtu je účast na minimálně 10 celých dvouhodinovkách ze 14 možných. Docházka je předmětem pravidelné kontroly.

V průběhu semestru, na přelomu října a listopadu (přesný termín bude včas oznámen), je plánován průběžný písemný test v trvání max. 20 minut, z učiva probraného předtím. Forma: tzv. „a,b,c“, t.j. set otázek, každá s nabídkou třech odpovědí, z nichž jen jedna je správná. Některá otázka může i požadovat načrtnutí jednoduchého elektrického schéma.  Každá správně zvolená odpověď má při bodovém ohodnocení stejnou váhu a počet bodů za ni získaných je 50/počet otázek. Jinými slovy maximální počet bodů, které lze získat v případě všech správných odpovědí, je 50. Náhradní termín testu není.

Druhý písemný test proběhne na poslední dvouhodině, tedy na konci semestru. Má stejnou formu jako test první, i stejný způsob hodnocení odpovědí. Test bude z učiva probraného následně po prvním testu.

Kdo nepodstoupí první test, má možnost to kompenzovat při druhém, závěrečném testu, a to tak, že podstoupí test z celé odpřednášené látky v semestru. 

Vzorec pro bodové hodnocení obou testů respektuje v součtu stobodovou hodnotící stupnici podle předpisu o hodnocení studentů a udělování slovně a písmenem vyjádřených prospěchových známek. V případě testu zahrnujícího celou odpřednášenou látku má každá správná odpověď bodovou hodnotu 100/počet otázek.

Absolvování obou písemných testů je předmětovou zkouškou. Podle součtu bodů obou testů je udělena výsledná známka. Pokud někdo neabsolvuje oba testy či jeden souhrnný test nebo souhrnným výsledkem bude známka „nedostatečně“, bude mít v souladu se zkušebním řádem možnost opakovat zkoušku v druhém a třetím termínu, který bude včas vypsán. Tato zkouška bude ústní, s písemnou přípravou, aby se tak vyloučil vliv náhody, náhodného selhání při předchozích písemných testech. 

Sdělení v předmětu A6M33BEZ

3.12.2012 vyučující  je neodkladně vázán jinou povinností a proto výuka odpadá oběma skupinám

10.12. 2012 proběhne druhý písemný test. Témata: základní bezpečnost a funkčnost zdravotnických elektrických přístrojů (ČSN EN 60601-1), opakované zkoušky a zkoušky po opravách zdravotnických elektrických přístrojů (ČSN EN 62353), elektrické rozvody v místnostech pro lékařské účely (ČSN 33 2140), zásady zákona 22/1997 o technických požadavcích na výrobky, klasifikace zdravotnických prostředků  - stanovení třídy rizika podle nař. vlády 336/2004, hlavní zásady plynoucí z ustanovení zákona o zdravotnických prostředcích (zák. č. 123/2000 Sb.), bazální pravidla a pojmy ochrany před ionizujícím záření používaným ve zdravotnictví.

17. 12.2012 vyhodnocení testu, oznámení výsledků klasifikace, udílení zápočtu (při splnění docházkového kriteria), zápis klasifikační známky

V případě souhrnného výsledku obou testů „nedostatečně“ (F) a v případě neúčasti na testu či testech jsou k dispozici již vypsané termíny pro ústní zkoušku včetně místa jejího konání. Vyučující by uvítal, kdyby mu zájemci o ten který zkouškový termín oznámili svůj úmysl se dostavit na zkoušku alespoň den předem telefonicky nebo e-mailem (angr@ikem.cz).

 

19.11.2012                                                         ing. Antonín Grošpic, CSc.

                                                                           vyučující A6M33BEZ